gisheLogo

نظر مردم ترکیه نسبت به ایران و ایرانیان چیست ؟

  • توسط تحریریه گیشه
  • جولای 8, 2019
  • ۱
نظر مردم ترکیه در مورد ایرانیان

همراهان عزیز مجله گیشه امروز در مورد نظر مردم ترکیه در مورد ایرانیان مقاله ای براتون تهیه کردیم که پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید .

نظر مردم ترکیه در مورد ایرانیان

مردم ترکیه ، اصولا” مهمون نواز وآرام و صلح طلب هستن و مقدار زیادی صبور ، مدتی هم هست که مهاجران زیادی به کشورشون وارد شدن و به هرحال مهاجر با خودش فرهنگ متفاوت هم میاره و این همجواری زندگی خود ترکها رو هم تحت تاثیر قرار داده .

واقعیت اینه که در هر جای دنیا ، شما هر طور با دیگران رفتار کنین و هر حسی نسبت به دیگران داشته باشین ، همون رو هم دریافت میکنین. بخصوص وقتی مهاجر هستید ، باید بدونید که شما تا ابد ، مهمان هستید و باید به فرهنگ و باورهای میزبانتون احترام بذارید . اگر با فرهنگشون مشکل دارید و یا تفاوتهای رفتاری و فرهنگی شما رو اذیت میکنه ، میتونید اون کشور رو ترک کنید .

دیدکلی نسبت به ایرانیان

مردم ترکیه بصورت کلی ، نسبت به ایرانیها نظر خوبی دارند . ایرانیها رو با فرهنگ و با ادب میدونن و از اینکه در کشورشون هستیم گله ای ندارند.شاید یکی از دلایل اینه که در سالهای دور ، ایران در مقایسه با ترکیه بسیار پیشرفته تر بوده و یادگاری های سفر و تبادل فرهنگی بین دوملت هنوز باقی هستند . دلیل مهم دیگه ای هم هست و اون اینه که ایرانیها مشکلی به عنوان رقیب شرایط کاری ترکها حساب نمیشن اما سوری ها  به دلیل اینکه با اجازه کار در این کشور حضور دارن و رقیب بازار کار ترکها حساب میشن ، خیلی مورد علاقه ترکها نیستند .

مردم ترکیه

قانون همه جا قانونه !!

ممکنه بنا به دلایل قانونی ، گاهی با ایرانیها برخورد های جدی صورت بگیره ولی باید بدونیم که تحریمها و روابط سیاسی و تصمیمات پشت پرده باعث اینها میشه و حساب دولت رو باید از ملت ترکیه جدا کرد . متاسفانه ، به دلیل بعضی از سوء رفتارهای هموطنان ، شاید بعضی از اوقات ، برداشتهای منفی از ایرانیها دارن اما اگر بدون تعصب برخورد کنیم در اکثر مواقع حق با ترکهاست .

تُرک های مهربان

از طرف دیگه هم ، هموطنان تحصیلکرده و با فرهنگ زیادی در کشور ترکیه هستن که هرگز از ترکها غیر از مهربانی و همراهی ندیدند. بخصوص اگر بدونند که نیاز به کمک دارید ، بسیار مهربانانه و با روی گشاده همکاری میکنن. اغلب ایرانیهای ساکن ترکیه ، از میزبان خودشون راضی هستن و بسیاری از ما همسایگان ترک دوست داشتنیی داریم که مثل خانواده ما شدند.

در همه کشورها بعضا هستن افرادی که به قومیت و نژاد خود حساسن و بعضا رفتارهای ناخوشایندی دارن اما این دلیل نمیشه که تموم مردم ترکیه رو با این معیار بسنجیم . بطور کلی ترکها ، ایرانیان رو در بین خودشون پذیرفتند و بیشتر ما به عنوان یک مهاجر ، از میزبانهای ترک خودمون محبت دیدیم و اکثر ما ، ترکیه رو وطن دوم خودمون میدونیم .

قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه

  1. اقامت کار در رشته نقاشی ساختمان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام

گیشه در شبکه های اجتماعی

برترین مطالب

اخبار