gisheLogo

قوانین دریافت پاسپورت ترکیه در سال 2022 که باید از آنها مطلع باشید!

 • توسط سمانه پرهیزکار
 • فوریه 19, 2022
 • 0
قوانین دریافت پاسپورت ترکیه
زمان مطالعه: 5 دقیقه

در این مقاله قوانین دریافت پاسپورت ترکیه رو به طور کامل برای شما توضیح داده ایم . ترکیه که از سه طرف توسط دریا احاطه شده است، یکی از مساعدترین کشورهای جهان برای زندگی است. این کشور دارای فرهنگ غنی است و مردم ترکیه به مهمان نوازی معروف هستند. این کشور همچنین از نظر سرمایه‌گذاری در کلان شهرها و جذابیت در گردشگری مرکز جذب است. این موارد برخی از اصلی‌ترین دلایلی است که باعث می‌شود خارجی‌ها اقامت در ترکیه را ترجیح دهند. این کشور فرصت‌هایی را از نظر شغل حرفه‌ای و به عنوان یک مقصد برای بازنشستگی ارائه می‌دهد. با این وجود، اگر احساس می‌کنید ترکیه مکانی است که می‌توانید در آن احساس کنید در خانه خود هستید، صرف نظر از اینکه در چه مرحله ای از زندگی هستید، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. برای شروع، چگونه پاسپورت ترکیه بگیریم؟ قوانین دریافت پاسپورت ترکیه چیست؟

در این مقاله، همه چیزهایی را که باید در مورد اخذ شهروندی ترکیه بدانید، مورد بحث قرار خواهیم داد. ما مزایا، واجد شرایط بودن و روش‌های مختلف آن و قوانین دریافت پاسپورت ترکیه تجزیه و تحلیل خواهیم کرد.

 

مزایای داشتن پاسپورت ترکیه

ترکیه کشوری با تاریخ زیبا و آینده‌ای عالی است. بنابراین داشتن پاسپورت ترکیه مایه مباهات بسیاری از افراد است که آن را یک هدیه واقعی می‌دانند. این کشور ترکیبی از دنیای غرب باستان و مدرن است. بنابراین، دریافت شهروندی ترکیه دارای مزایای بسیاری است. بنابراین، چه چیزی ترکیه را تا این حد مطلوب می‌کند؟در ادامه به بررسی مزایای داشتن پاسپورت ترکیه خواهیم پرداخت.

دریافت کمک پزشکی کامل

یکی از مزایای اصلی شهروندی ترکیه، خدمات پزشکی است. هنگامی که شهروند ترکیه شوید، کمک پزشکی کامل دریافت می‌کنید و به تمامی خدمات پزشکی آن دسترسی خواهید داشت. این بدان معناست که شما و خانواده‌تان حق دارید از تمام خدمات پزشکی بهره‌مند شوید. خدمات پزشکی در ترکیه شامل ترکیبی از خدمات بهداشتی خصوصی و عمومی است که درجه یک هستند. آنچه مهمتر است این است که خدمات اورژانسی به صورت رایگان برای ساکنان ترکیه، از جمله کسانی که بیمه درمانی دولتی ندارند، در دسترس است.

زندگی، کار و تحصیل در ترکیه

یکی از بزرگترین دلایل مهاجرت مردم به ترکیه این است که پاسپورت ترکیه به شما و خانواده شما حق زندگی، تحصیل و کار در این کشور را می‌دهد. برای شروع، برنامه‌های آموزشی و بازپرداخت دانشگاه رایگان برای دانشجویان وجود دارد. اگر دانشجو هستید یا بچه دارید، می‌توانید از مزایای آن بهره‌مند شوید. همچنین، می‌توانید به عنوان یک شهروند ترکیه از برنامه‌های بازنشستگی بهره‌مند شوید. به طور کلی، شما و خانواده‌تان می‌توانید از سبک زندگی با استاندارد ترکیه لذت ببرید.

ویزای مسافرتی را به راحتی دریافت کنید

شهروندان ترکیه در صورت ارائه مدارک مناسب می‌توانند به راحتی ویزای سفر شینگن، انگلستان یا ایالات متحده را دریافت کنند. اگر اهل کشوری هستید که گرفتن ویزا در آن دشوار است، شهروندی ترکیه بودن به شما کمک خواهد کرد. به علاوه، می‌توانید با پاسپورت ترکیه خود از سفر بدون ویزا به بسیاری از کشورها لذت ببرید. این کشورها عبارتند از ژاپن، کره جنوبی، آرژانتین، برزیل و بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین. شما همچنین می‌توانید از بسیاری از کشورهای منطقه بالکان بدون ویزا دیدن کنید.

دسترسی به ایالات متحده آمریکا با ویزای E-2

ترکیه با ایالات متحده معاهده‌ای دارد که به شهروندان ترکیه اجازه می‌دهد برای ویزای سرمایه‌گذار E-2 درخواست دهند. هنگامی که شهروند ترکیه شوید، می‌توانید واجد شرایط درخواست ویزای E-2 باشید. این ویزا به شما کمک می‌کند تا اقامت ایالات متحده را دریافت کنید.

از زندگی با کیفیت بالا و هزینه‌های مقرون به صرفه لذت ببرید

ترکیه از بسیاری از کشورهای اروپایی ارزان تر است. بنابراین اگر می‌خواهید به اروپا نزدیک باشید، اما کمتر هزینه کنید، ترکیه یک پایگاه ایده‌آل است. مسکن، غذا و آب و برق در ترکیه ارزان‌تر است، به خصوص اگر درآمد ارزی دارید.

پاسپورت ترکیه ” قدرتمند “

پاسپورت ترکیه از نظر دسترسی بدون ویزا در رتبه 52 جهان قرار دارد. از سال 2021، دارندگان پاسپورت ترکیه می‌توانند بدون نیاز به ویزا به 111 کشور سفر کنند.

نحوه گرفتن پاسپورت ترکیه

نحوه گرفتن پاسپورت ترکیه

راه‌های جایگزینی برای دریافت شهروندی در ترکیه وجود دارد. محبوب‌ترین گزینه شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری است. از آنجایی که این برنامه در مقایسه با سایر برنامه‌ها ارزان‌تر و سریعتر است، بسیاری از سرمایه‌گذاران علاقه زیادی به شهروندی ترکیه از طریق طرح سرمایه‌گذاری نشان می‌دهند. عدم نیاز به اقامت و آزمون زبان از دیگر مزایای این برنامه است. از قوانین دریافت پاسپورت ترکیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

تابعیت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری در انواع مختلف سرمایه‌گذاری در دسترس است. این روش ها شامل تملک دارایی، انتقال سرمایه یا ایجاد شغل می‌شود. توجه داشته باشید که معمولاً سه تا چهار ماه طول می‌کشد تا مراحل تکمیل و دریافت پاسپورت انجام شود.

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق کسب ملک

خرید ملک یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری است. از آنجایی که بازار املاک و مستغلات ترکیه در حال رشد است، بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی خرید خانه در ترکیه را برای سرمایه‌گذاری یا برای زندگی انتخاب می‌کنند. لازمه خرید ملکی به ارزش حداقل 250000 دلار است.

اخذ پاسپورت ترکیه با انتقال سرمایه

در صورت تمایل می‌توانید برای گرفتن پاسپورت ترکیه از مسیر انتقال سرمایه نیز استفاده کنید. حداقل مبلغ سرمایه گذاری 500000 دلار است. این انتقال می‌تواند به عنوان سپرده در یک بانک ترکیه، کمک به اوراق قرضه دولتی یا سرمایه‌گذاری در سهام صندوق انجام شود.

اخذ تابعیت ترکیه با ایجاد شغل

ایجاد اشتغال برای شهروندان ترکیه یکی دیگر از راه‌های اخذ تابعیت در ترکیه است. شرط اصلی استخدام حداقل 50 نفر ترک است.

دریافت پاسپورت ترکیه

مسیرهای دیگر برای شهروندی ترکیه

اگر به دنبال دریافت تابعیت ترکیه هستید، توجه داشته باشید که گزینه‌های دیگر تابعیت و ازدواج هستند.

تابعیت

به عنوان یک تبعه خارجی، در صورت داشتن شرایط زیر، به شما تبعیت داده می شود:

 • تسلط کافی به زبان ترکی دارید،
 • هیچ تهدیدی برای نظم عمومی یا امنیت ملی نیستید،
 • شما به مدت 5 سال به طور مداوم در ترکیه زندگی می کنید.
 • شخصیت خوبی داری
 • ازدواج با یک شهروند ترکیه

اگر با یک شهروند ترکیه ازدواج کنید، پس از سه سال می‌توانید واجد شرایط شهروندی ترکیه شوید. معیارهای اصلی به شرح زیر است:

 • در زمان درخواست هنوز در وضعیت تاهل هستید،
 • درگیر هیچ فعالیتی که با اتحادیه در تضاد باشد نیستید،
 •  در شرایطی نیستید که خطری برای ملت ترکیه داشته باشید.

تابعیت دوگانه در ترکیه

ترکیه تابعیت دوگانه و چندگانه را بدون توجه به کشوری که به آن تعلق دارید، مجاز می‌داند. نیازی به صرف نظر از گذرنامه قدیمی کشور مبدا خود نیست. بنابراین، اگر می‌خواهید در کشور مادری خود بمانید و در ترکیه سرمایه‌گذاری کنید، برای شما سودمند است.

هزینه پاسپورت ترکیه

پس از اخذ تابعیت ترکیه، می‌توانید برای دریافت پاسپورت ترکیه اقدام کنید. یک پاسپورت ترکیه با اعتبار شش ماه حدود 45 دلار هزینه دارد. اگر می‌خواهید یک اعتبار 10 ساله دریافت کنید، مبلغ 145 دلار است.

خدمت سربازی برای شهروندان مرد ترکیه

بزرگترین سوالی که خیلی‌ها می پرسند این است که آیا باید خدمت سربازی را انجام دهند یا خیر؟ این قانون می‌گوید که هر شهروند مرد بین 20 تا 41 سال موظف به انجام وظیفه نظامی است. اگر در کشور خود خدمت سربازی کرده‌اید، می توانید مدارک را نشان دهید و از خدمت سربازی ترکیه معاف شوید. اگر بعد از 22 سالگی برای شهروندی درخواست دهید، از خدمت سربازی معاف می‌شوید.

منبع : https://getgoldenvisa.com

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پیشنهادی

اینستاگرام

گیشه در شبکه های اجتماعی

برترین مطالب

اخبار