gisheLogo

نحوه دریافت شناسنامه فرزند در ترکیه

 • توسط تحریریه گیشه
 • نوامبر 19, 2019
 • 0
نحوه دریافت شناسنامه فرزند در ترکیه
زمان مطالعه: 4 دقیقه

نحوه دریافت شناسنامه فرزند در ترکیه

در ابتدا تیم گیشه این اتفاق زیبا رو به شما از صمیم قلب تبریک میگه . اگر فرزند گلتون در ترکیه به دنیا آمده و نمیدونید نحوه دریافت شناسنامه فرزند در ترکیه باید از کجا و چجوری کارهای اداریش رو انجام بدین نگران نباشید اصلا ، خبر خوب اینه که تا آخر این مقاله رو بخونید کاملا متوجه میشید قدم به قدم کجا و چجوری شناسنامه و پاسپورت فرزندتون رو دریافت کنید . پیشتر در مورد تولد فرزند در ترکیه براتون مقاله جداگانه اطلاعاتی در اختیارتون قراردادیم . ابتدا نحوه دریافت شناسنامه و در ادامه نحوه دریافت پاسپورت فرزند متولد ترکیه رو براتون توضیح میدیم .

 • دریافت برگه تولد از بیمارستان
 • دریافت برگه فرمول آ  (Formul A)
 • ارائه مدارک به سفارت
 • پرداخت هزینه صدور شناسنامه
 • دریافت شناسنامه فرزند در مدت تعیین شده از سوی سفارت

نحوه دریافت برگه فرمول آ  (Formul A)

این برگه همان برگه ثبت مشخصات فرزند شما در اداره نفوس و جمعیت ترکیه است .

چگونه برگه فرمول آ  (Formul A) را دریافت کنیم ؟

خیلی ساده است ، به اداره نفوس منطقه خود که کارهای نفوس از جمله ثبت آدرس و … برای خارجیان را انجام میدهد مراجعه کنید ، با ارائه پاسپورت و کیملیک ( کارت اقامت ترکیه ) پدر و مادر و برگه تولد دریافتی از بیمارستان و نامی که برای فرزندتون انتخاب کردید و آدرس دقیق محل سکونت برگه فرمول آ (Formul A) رو دریافت کنید . به شما 4 برگه تحویل میدهند ، یک برگ برای اداره مهاجرت ، یک برگ برای سفارت جهت دریافت شناسنامه و پاسپورت ، یک برگ برای خودتون هست و برگه چهارم برگه ثبت مشخصات هست که با برگه فرمول آ متفاوت هست که باید در حفظ  نگه داری دو برگه نهایت دقت رو به کار بگیرید .

**توجه داشته باشید نامی که برای شناسنامه فرزندتون در نظر دارید اعلام کنید چون این برگه را فقط یکبار میتونید در یافت کنید و نام روی این برگه باید با نام شناسنامه ای که در سفارت ایران اعلام می کنید یکی باشد ، در صورت تغییر به هر دلیل برای اسم دیگر نمیتوانید تغییرات در این برگه انجام دهید .**

برگه فرمول آ

مراجعه به کنسولگری ایران در ترکیه

بعد از دریافت برگه فرمول آ به کنسولگری ایران در ترکیه مراجعه می کنید . مدارک زیر را برای صدور شناسنامه به مسئول مربوطه در سفارت ایران تحویل میدید .

 • کپی از تمام صفحات شناسنامه مادر و پدر
 • کپی از 5 صفحه اول سند ازدواج
 • کپی از صفحه اول پاسپورت مادر و پدر
 • کپی از کارت اقامت قانونی پدر و مادر

بعد از تحویل و چک کردن مدارک برگه ای جهت واریز مبلغ صدور شناسنامه به شما داده میشه که مبلغ این خدمات در سال 2019 ، 20 یورو هست که در شعبات بانک زراعت قابل پرداخت خواهد بود . توجه داشته باشید بانک از شما فقط لیر قبول می کنه ، لیر به یورو رو به نرخ روز بانکی محاسبه می کنه و 10 لیر هم بخاطر صرافی از شما میگیره . به شما دوتا برگه میده که روی یکیش زده تحویل به کنسولگری ، نسخه کنسولگری رو تحویل باجه مربوطه میدین و زمان صدور شناسنامه رو بهتون اعلام می کنن و تمام .

آدرس کنسولگری ایران در استانبول

               

آدرس کنسولگری ایران در آنکارا

           

دریافت پاسپورت فرزند متولد ترکیه

بعد از دریافت شناسنامه از طریق کنسولگری ایران در ترکیه اقدام به دریافت پاسپورت فرزندتون طبق قوانین کنسولگری خواهید کرد . هزینه این خدمات در سال 2019 ، 50 یورو می باشد .

 

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر میتونید با مشاوران مجله گیشه در ارتباط باشید .

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی

اینستاگرام

گیشه در شبکه های اجتماعی

برترین مطالب

اخبار