gisheLogo

نحوه دریافت شناسنامه فرزند در ترکیه

 • توسط تحریریه گیشه
 • نوامبر 19, 2019
 • 0
نحوه دریافت شناسنامه فرزند در ترکیه
زمان مطالعه: 4 دقیقه

نحوه دریافت شناسنامه فرزند در ترکیه

در ابتدا تیم گیشه این اتفاق زیبا رو به شما از صمیم قلب تبریک میگه . اگر فرزند گلتون در ترکیه به دنیا آمده و نمیدونید نحوه دریافت شناسنامه فرزند در ترکیه باید از کجا و چجوری کارهای اداریش رو انجام بدین نگران نباشید اصلا ، خبر خوب اینه که تا آخر این مقاله رو بخونید کاملا متوجه میشید قدم به قدم کجا و چجوری شناسنامه و پاسپورت فرزندتون رو دریافت کنید . پیشتر در مورد تولد فرزند در ترکیه براتون مقاله جداگانه اطلاعاتی در اختیارتون قراردادیم . ابتدا نحوه دریافت شناسنامه و در ادامه نحوه دریافت پاسپورت فرزند متولد ترکیه رو براتون توضیح میدیم .

 • دریافت برگه تولد از بیمارستان
 • دریافت برگه فرمول آ  (Formul A)
 • ارائه مدارک به سفارت
 • پرداخت هزینه صدور شناسنامه
 • دریافت شناسنامه فرزند در مدت تعیین شده از سوی سفارت

نحوه دریافت برگه فرمول آ  (Formul A)

این برگه همان برگه ثبت مشخصات فرزند شما در اداره نفوس و جمعیت ترکیه است .

چگونه برگه فرمول آ  (Formul A) را دریافت کنیم ؟

خیلی ساده است ، به اداره نفوس منطقه خود که کارهای نفوس از جمله ثبت آدرس و … برای خارجیان را انجام میدهد مراجعه کنید ، با ارائه پاسپورت و کیملیک ( کارت اقامت ترکیه ) پدر و مادر و برگه تولد دریافتی از بیمارستان و نامی که برای فرزندتون انتخاب کردید و آدرس دقیق محل سکونت برگه فرمول آ (Formul A) رو دریافت کنید . به شما 4 برگه تحویل میدهند ، یک برگ برای اداره مهاجرت ، یک برگ برای سفارت جهت دریافت شناسنامه و پاسپورت ، یک برگ برای خودتون هست و برگه چهارم برگه ثبت مشخصات هست که با برگه فرمول آ متفاوت هست که باید در حفظ  نگه داری دو برگه نهایت دقت رو به کار بگیرید .

این مطلب را حتما بخوانید :  کاریابی در ترکیه + معرفی 10 سایت برتر کاریابی ترکیه

**توجه داشته باشید نامی که برای شناسنامه فرزندتون در نظر دارید اعلام کنید چون این برگه را فقط یکبار میتونید در یافت کنید و نام روی این برگه باید با نام شناسنامه ای که در سفارت ایران اعلام می کنید یکی باشد ، در صورت تغییر به هر دلیل برای اسم دیگر نمیتوانید تغییرات در این برگه انجام دهید .**

برگه فرمول آ

مراجعه به کنسولگری ایران در ترکیه

بعد از دریافت برگه فرمول آ به کنسولگری ایران در ترکیه مراجعه می کنید . مدارک زیر را برای صدور شناسنامه به مسئول مربوطه در سفارت ایران تحویل میدید .

 • کپی از تمام صفحات شناسنامه مادر و پدر
 • کپی از 5 صفحه اول سند ازدواج
 • کپی از صفحه اول پاسپورت مادر و پدر
 • کپی از کارت اقامت قانونی پدر و مادر

بعد از تحویل و چک کردن مدارک برگه ای جهت واریز مبلغ صدور شناسنامه به شما داده میشه که مبلغ این خدمات در سال 2019 ، 20 یورو هست که در شعبات بانک زراعت قابل پرداخت خواهد بود . توجه داشته باشید بانک از شما فقط لیر قبول می کنه ، لیر به یورو رو به نرخ روز بانکی محاسبه می کنه و 10 لیر هم بخاطر صرافی از شما میگیره . به شما دوتا برگه میده که روی یکیش زده تحویل به کنسولگری ، نسخه کنسولگری رو تحویل باجه مربوطه میدین و زمان صدور شناسنامه رو بهتون اعلام می کنن و تمام .

آدرس کنسولگری ایران در استانبول

   waze    google map icon transparent 2       yandex icon 

آدرس کنسولگری ایران در آنکارا

waze   google map icon transparent 2       yandex icon 

دریافت پاسپورت فرزند متولد ترکیه

بعد از دریافت شناسنامه از طریق کنسولگری ایران در ترکیه اقدام به دریافت پاسپورت فرزندتون طبق قوانین کنسولگری خواهید کرد . هزینه این خدمات در سال 2019 ، 50 یورو می باشد .

این مطلب را حتما بخوانید :  چرا ترکیه را برای زندگی انتخاب کردیم ؟

 

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر میتونید با مشاوران مجله گیشه در ارتباط باشید .

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پیشنهادی

اینستاگرام

گیشه در شبکه های اجتماعی

برترین مطالب

اخبار