gisheLogo

شرایط کار پزشکان در ترکیه

  • توسط تحریریه گیشه
  • سپتامبر 29, 2019
  • 0
doctor 650534 1920
زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرایط کار پزشکان در ترکیه

پزشکان خارجی در ترکیه چطور کار میکنن ؟

دوستان پزشک در ایران زیاد میپرسن که چطور میتونن توی ترکیه به کار خودشون ادامه بدن و یا شرایط طبابت توی این کشور چطوریه ؟; اگر پزشک هستید و در مورد شرایط کار پزشکان در ترکیه میخواین بدونین گیشه راهنمای شما خواهد بود .

اول اینو بگیم که پزشکان و دندانپزشکان ; رشته های پیراپزشکی و داروسازان خارجی ; فقط میتونن در مراکز خصوصی مثل بیمارستانها و کلینیکهای خصوصی کار کنن و اجازه کار توی مراکز دولتی رو ندارن .

افرادی که برای اولین بار میخوان در ترکیه کار کنن ; نباید توی کشور خودشون منع قانونی برای کار کردن در شغل مربوطه رو داشته باشن..

افرادی که متخصص در رشته های فوق باشن باید مدارک خودشون رو به وزارت بهداشت ترکیه ارائه بدن .

کسانی که از رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی فارغ التحصیل شده باشند ; قبل از هرکاری باید برای معادلسازی مدارک فارغ التحصیلی خودشون رو به سازمان یوک (Yüksek öğretim Kurulu (YÖK ارائه بدن در حالت کلی مراحل اداری و پروسه معادل سازی مدارک (Denklik ) شامل دو مرحله است :

  • قسمت اصلی اینکار توی شورای آموزش عالی ترکیه انجام میشه که همون یوک هست .
  • اما مرحله بعدی ،شرکت در آزمون تعیین سطحه که پزشکان متقاضی معادل سازی مدارک پزشکی در ترکیه بایستی در اون شرکت کنن ; این آزمون به آزمون (STS) معروفه .

این آزمون توسط سازمان سنجش آموزش ترکیه (ÖSYM) و سالی دو بار برای رشته پزشکی و دندان پزشکی برگزار میشه ; آزمون به زبان ترکی و فقط کتبیه .یادتون باشه که برای اتمام مراحل معادلسازی ; قبولی توی این آزمون الزامیه. شما حتی اگر متخصص هم باشین باید در این آزمون شرکت کنین ; در ضمن علاوه بر اینکه سطح زبان انگلیسیتون باید در حد B1 باشه ; باید مدرک تومر زبان ترکی رو هم داشته باشین .

این مطلب را حتما بخوانید :  برند ال سی وایکیکی

dentist 4373290 1280

خب حالا مراحل معادلسازی یا همون دنکلیک چیه ؟

اول باید به صورت آنلاین و از طریق وبسایت رسمی سازمان (YÖK) نسبت به تشکیل پرونده و بارگذاری مدارک و بعد هم ارسال پستی یا تحویل حضوری مدارکتون اقدام کنین 4 تا 6 ماه زمان لازمه تا پرونده تون بررسی بشه و اگر هم کم و کسریی باشه بهتون اعلام میکنن تا پرونده رو تکمیل کنین . بعد از تکمیل پرونده هم بهتون یک تاییدیه معادلسازی میدن. قبل از اینکه مدارکتون تایید نهایی بشه شما باید نتیجه آزمون STS تون رو بهشون ارائه بدین .

بعد از معادل سازی مدارک در ترکیه و گرفتن تاییدیه ، میتونین مجوز کاری مخصوصی که برای پزشکان خارجی صادر میشه رو دریافت کنین برای این مجوز نیاز به این مدارک دارین .

یکی درخواست یک مرکز درمانی خصوصی جهت دعوت به کار از پزشک و تاییدیه مدرک پزشکی توسط شورای آموزش عالی که قبلتر گفتیم ، با این مجوز دیگه امکان کار در ترکیه رو دارین . لازمه بگیم که پزشکان پناهنده شامل این روال نمیشن .

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پیشنهادی

اینستاگرام

گیشه در شبکه های اجتماعی

برترین مطالب

اخبار