gisheLogo

ایستگاه های قطار استانبول

  • توسط تحریریه گیشه
  • ژوئن 10, 2019
  • 0
ایستگاه قطار استانبول
زمان مطالعه: 2 دقیقه

چند روزی است که خبر خوبی مبنی بر راه اندازی دوبارهء قطار ایران – ترکیه منتشر شده است . مسافرت با قطار ، یکی از بهترین انتخابهای کسانی است که دوست دارند علاوه بر مقصد، از مسیر هم لذت ببرند .

مسیر قطار ایران به ترکیه و بالعکس پر است از زیباییهای طبیعی ایران و ترکیه و میتواند سفر بسیار جذابی باشد . فعلا” قرار است این قطار یکبار در هفته مسافران را جابه جا کند و امید داریم که افزایش پیدا کند . این قطار از اول تیرماه بین تهران و آنکارا فعال خواهدشد و میتوان با استفاده از قطارهای سریع السیری که هرروزه بین استانبول و آنکارا در رفت و آمد هستند بقیه مسیر را تا استانبول برنامه ریزی کرد .

بنابراین لازم دیدیم تا اطلاعاتی در مورد ایستگاههای قطار استانبول تهیه کنیم تا مسافران بتوانند برنامه بهتری برای سفر تدارک ببینند .

ایستگاه های قطار استانبول

استانبول 3 ایستگاه قطار بین المللی دارد .

ایستگاه زیبا و قدیمی  HAYDARPAŞA

 در منطقه آسیایی استانبول ، ایستگاه زیبا و قدیمی  HAYDARPAŞA ، آخرین ایستگاه قطار آسیایی است . این بنای تاریخی ، از سال 1908  ، مبداء قطارهایی از آسیای میانه و خاورمیانه است که قبلا” به نام خط حجاز شناخته میشد و از معروفترین ایستگاههای آسیا به حساب میاید . ایستگاه مترویی در کنار آن در دست احداث است ،اما همان خط متروی مارمارای از نزدیکی آن میگذرد . بسیاری از قطارهای شب رو و روزانه بین شهری در ترکیه از این ایستگاه حرکت میکنند . در نزدیکی این ایستگاه ، ایستگاه SOĞUTLUÇEŞME نیز برای تردد بعضی از قطارها از مبداء استانبول فعالیت میکند و خط متروبوس آسیایی _ اروپایی استانبول در کنار این ایستگاه قرار دارد .

ایستگاه SİRKECİ

ایستگاه SİRKECİ   در منطقه امین اونو در سمت اروپایی استانبول قرار دارد که در واقع ابتدای خط قطار اروپایی است و در داستانها و فیلمهای بسیاری به آن اشاره شده است و به نام قطار سریع السیر شرق شناخته میشود .از این ایستگاه قطارها به مقصد اروپا حرکت میکنند و بخصوص خط ترکیه – بلغارستان آن بسیار فعال است . در کنار این ایستگاه ، متروی خط مارمارای قرار دارد که در جابه جایی مسافران بین آسیا و اروپا نقش مهمی دارد .

ایستگاه HALKALI

HALKALI  ، نام جدیدترین  ساختمان ایستگاه قطارهای بین المللی است که در منطقه کوچوک چکمجه و سمت اروپایی قرار دارد . از این ایستگاه ، میتوان بلیت قطارهای سریع السیر استانبول _ آنکارا را تهیه کرد .بنابراین چنانچه از ایران به استانبول سفر میکنید و محل اقامت شما در سمت اروپایی استانبول است ، میتوانید از آنکارا ، بلیت آنکارا – هالکالی را تهیه کنید .  همچنین قطارهای اروپایی به مقصد بلگراد ، بخارست و سوفیا نیز از این ایستگاه حرکت میکنند .

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی

اینستاگرام

گیشه در شبکه های اجتماعی

برترین مطالب

اخبار