gisheLogo

6 خیابان معروف استانبول که باید دید + نقشه دسترسی

  • توسط تحریریه گیشه
  • فوریه 7, 2017
  • 0
خیابان ها مشهور استانبول
زمان مطالعه: 6 دقیقه

برای اکثر کسانی که اولین بار است که به استانبول سفر میکنند ؛ این شهر در میدان تکسیم و منطقه سلطان احمد و جزایر پرنس خلاصه میشود . تمامی مسافرانی که لااقل یکبار به استانبول سفر کرده اند ساعاتی را در خیابان استقلال گذرانده اند و از مغازه ها و رستورانهای این خیابان لذت برده اند . اما خیابان استقلال تنها یکی از خیابانهای جذاب استانبول است و اگر برای دفعه چندم باشد که به استانبول سفر میکنید ، بازدید و گردش در این خیابانها خالی از لطف نخواهد بود . برای اینکه بیشتر با آنها آشنا بشوید ، برای شما گزارشی هرچند مختصر آماده کرده ایم .

خیابان معروف استقلال

شاید همیشه تو عکس هایی از استانبول از یه خیابان شلوغ با یه قطار قرمز نوستالژی رو دیده باشید . این خیابان همان استقلال معروف است که به زبان ترکی استیکلال جادسی ( Istiklal cd ) در منطقه بی اوغلو ، سمت اروپایی استانبول قرار دارد . خیابان استقلال از میدان تکسیم شروع شده و تا ایستگاه تونل ادامه دارد . و ادامهء آن به برج معروف گالاتا میرسد .برای عبور از این خیابان ، پیاده روی بهترین گزینه است اما اگر در مسیر برگشت خسته هستید میتوانید از تراموای نوستالژیک قرمز رنگ استفاده کنید .این تراموا با مبلغی بسیار اندک که به وسیله استانبول کارت قابل پرداخت هست . لذت گشت در این خیابان رو دو چندان خواهد کرد . این خیابان سنگفرش ، مملو از مغازه های برندهای متوسط دنیا و ترکیه است که برای هر خریداری جذاب هستند . شما علاوه بر خرید ، میتوانید از بهترین باقلواهای ترکیه همراه با یک قهوهء ترک عالی لذت ببرید همچنین ،علاوه بر فست فودهای زنجیره ای ، رستورانهایی که با غذاهای سنتی ترکیه از شما پذیرایی میکنند ، آماده استقبال از شما هستند . موزهء مادام توسوی استانبول ، کلیسای  یونانیها ،موزه مولانا  و مدرسه گالاتاسرای  ،تنها چند نمونه از مهمترین بناهای این خیابان هستند . علاوه بر اینها کوچه پس کوچه های خیابان استقلال پر است از کافه ها و کلوپهای شبانه و بیربط نیست که به آن میگویند : خیابان 24 ساعتهء استقلال .

این مطلب را حتما بخوانید :  پارک مینیاتورک | تمام ترکیه در مینیاتورک + نقشه دسترسی

برای دسترسی به آن ، میتوانید از مترو و اتوبوس و دلموش و تاکسی استفاده کنید .

خیابان استقلال

خیابان بغداد

شانزه لیزهء شرق ، در سمت آسیایی استانبول در محله کادیکوی واقع شده است . این خیابان موازی با ساحل بُستانجی کشیده شده و از طرف شرق به غرب یکطرفه است . خیابان 14 کیلومتری بغداد ، یکی از معروفترین خیابانها برای خریداران مشکل پسند و برندباز است که میتوانند از مغازه های شیک آن خرید داشته باشند . اینجا ،  رستورانها و کافی شاپهای متنوع با رنج قیمت متوسط به بالا ، ذائقه های متنوع را ارضاء میکنند. از این خیابان با چند قدم پیاده روی میتوانید به پارک ساحلی بستانجی برسید.

جشنهای ملی  و روزهای خاص ، بهانه خوبی هستند تا این خیابان به روی ماشینها بسته شود و مردم با آسودگی خاطر در آن به رقص و پایکوبی بپردازند . 29 اکتبر ( روز جمهوری ) روز مناسبی است برای لذت بردن از این کارناوال مردمی .

برای رسیدن به خیابان بغداد میتوانید از وَن های تکسیم _ بستاجی استفاده کنید و یا از اسکلهء اسکودار خطوط اتوبوس یا دلموش بستانجی را پیدا کنید.

.و ایستگاه آیریلیک چشمه سی ، میتوانید با کمی پیاده روی به آنجا برسید  M3 همچنین با استفاده از خط متروی

2018 10 30@10 18 04 123 shutterstock 1162614742

خیابان بهاریه

شاید این خیابان به اندازهء استقلال شلوغ و معروف نباشد ، اما پر است از مغازه و رستوران و کافی شاپ . در محله کادیکوی در قسمت آسیایی استانبول از هرکسی محل قرارگیری گاو سیاه برنزی را بپرسید، به شما آدرس خیابان بهاریه را میدهند که این مجسمه در میدان کوچکی ابتدای این خیابان واقع است . برادردوقلوی تراموای استقلال، در این خیابان آماده است تا مسافران خسته را جابه جا کند . همچنین در کوچه های فرعی آن میتوانید آتلیه های نقاشی و سرامیک سازی و هنرهای دستی بسیاری را پیدا کنید .

این مطلب را حتما بخوانید :  ایستگاه های قطار استانبول

اگر دونر خور حرفه ای باشید ، میتوانید در یکی از دهها دونرپزی این خیابان ، از یک نهار یا شام مطبوع لذت ببرید .

دوطرف این خیابان ، مغازه های جذابی شما را به درون خود میخوانند و اگر دنبال مارکهای گران و شیک نیستید ، با دست پر از خیابان بهاریه برمیگردید .

.که بر روی نقشه به رنگ قهوه ای مشخص شده ، درست از وسط این خیابان میگذرد T3 تراموای خط

BAHARIYE CAD 01

خیابان عابدی ایپکچی

شانس دیدار هنرپیشه های ترک را در این خیابان خواهید داشت . مغازه های لوکس و کلاس بالای این خیابان و رستورانهای شیک و گران ، معمولا” میزبان آنها هستند . این خیابان در منطقه شیشلی و در محلهء معروف و ثروتمند نشین  نیشان تاشی قرار دارد و تقریبا” گرانترین خیابان برای خرید است . برندهای لوکس مثل کارتیر و لویی ویتون ،شانل ، آرمانی ودهها برند معروف دیگر ، در مغازه های جذاب محصولات خاص خود را عرضه میکنند .

، تنها شعبهء برگر این مجموعه از رستوران در این خیابان است . این خیابان سنگفرش ، NUSR ET BURGER رستوران

موازی پارک معروف ماچکا کشیده شده و در روزهای خاص چراغانیهای دیدنی دارد . بخصوص در ایام کریسمس یکی از جاذبه های توریستی استانبول است . حُسن بزرگ این خیابان این است که دسترسی به پاساژ شیک ” سیتی” و خیابانهای تشویکیه و والی کُنائی که هردو از مراکز خرید در شیشلی هستند ، بسیار آسان است .

خیابان “عبدی ایپکچی” برای گذراندن یک روز کامل و گردشی لوکس پیشنهاد خوبی است .

برای رسیدن به این خیابان و در واقع محلهء نیشان تاشی کافیست ایستگاه متروی “عثمان بی” را بر روی نقشه پیدا کنید . همینطور اگر اهل پیاده روی باشید از میدان تکسیم و ایستگاه متروبوس “مجیدیه کوی” و حتا اسکلهء بشیکتاش نیز میتوانید به این منطقه برسید .

Screen Shot 2016 12 29 at 22.26

خیابان دیوان

قدیمی ترین خیابان مخصوص خرید و توریست در استانبول است . این خیابان از اسکلهء امین اونو تا آکسارای کشیده شده و در قلب منطقه تاریخی سلطان احمد واقع است . در واقع با عبور از این خیابان ، با کلی آثار تاریخی مواجه خواهید شد و از از کوچه های سمت راست آن میتوانید به بازار برسید . توریستها از صبح زود تا آخر شب در این خیابان دیده میشوند چون محل مخصوص خرید سوقات و صنایع دستی و سنتی استانبول است . همچنین رستورانهای آن پر است از منوهای اشتها آور که گردشگران برای آنها سر و دست میشکنند . در این خیابان پارک معروف گلخانه در جنوب موزه ایاصوفیه ، از جذابیتهای گردشگری است . میدان سلطان احمد ، دانشگاه استانبول ، بازار ادویه و کلی جذابیتهای گردشگری ، این خیابان را به مقصد شمارهء یک توریستهای حرفه ای تبدیل کرده است . در محدوده ای از این خیابان تردد هرگونه اتومبیل ممنوع است و فقط تراموا از آن عبور میکند .

این مطلب را حتما بخوانید :  32 اپلیکیشن های کاربردی در ترکیه که به آن‌ها نیاز خواهید داشت!

برای دسترسی به آن میتوانید از تراموای کاباتاش – جویزلی ، متروی خط مارمارای و اسکلهء امین اونو استفاده کنید .

 

636333152154531250 divanyolu

خیابان نیسپتیه ، اِتیلَر

خوشگذرانیهای لوکس شبانه را در این خیابان پیدا کنید . بهترین و شیکترین کلوپهای شبانه در این خیابان ،پذیرای قشر مرفه استانبول هستند . روزها هم بعد از پرسه در بوتیکهای لوکس و رستورانهای بین المللی میتوانید به پاساژ شیک آک مرکز دسترسی داشته باشید . ممکن است خرید از مغازه های نسپتیه برای همه مقدور نباشد ، اما حتا گشت و گذار در این خیابان نسبتا” طولانی در محلهء اتیلر در سمت اروپایی استانبول خالی از لطف نیست .

، معروفترین رستوران این خیابان است که گاهی صفی طولانی جلوی در آن بسته میشود . NUSR ET خانه استیک

البته این خیابان پر است از بهترین رستورانهای بین المللی از سوشی گرفته تا غذاهای مدیترانه ای. کافه های لوکس آن ، جای خوبی هستند برای مزه کردن بهترین قهوه ها و کیکها .

برای دسترسی به این خیابان ، میتوانید با متروخط سبز تا لونت رفته و بعد مترو خط قهوه ای را در ایستگاه نیسپتیه دنبال کنید .

 

hd sisli 153359QX

بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب پیشنهادی

اینستاگرام

گیشه در شبکه های اجتماعی

برترین مطالب

اخبار